sonilameco1 Instagram Analytics, Stats, Followers Count.

View the daily Instagram analytics of sonilameco1. Find out full analytics and statistics below.

Sonila Meço Engagement Rate: 0.74%

Instagram Engagement Analytics for @sonilameco1 per post

Avg. Likes

874

Avg. Comments

22

Avg. Engagement

0.74%

Latest Posts

Check out the most recent sonilameco1 Instagram photos! Click on any post to find Analytics for it.

Sonila Meço Instagram
sonilameco1 Instagram

Frank, nipçja im i vogël i madh, dashuria e patreguar e jetës sime, lumturia e të bërit tante (teze) për herë të parë, krenaria ime, drita e syrit ma gëzofsh 18 vjetorin! Nga sot je “zyrtarisht” i madh, por do mbetesh i vogëlthi im, ajo çmenduri kënaqësie, që më nis në hënë e më kthen në tokë vetëm me një shikim, ai topth i shijshëm, që më priste tek dera natën vonë sa mbaroja edicionin e lajmeve për t’ju gëzuar rrëmujës që vec një nip e tante mund të bëjnë. Nga sot do të provosh lirinë, telashet, përgjegjësitë dhe lajthitjet e pakujdesshme njëkohshëm, por do kuptosh se të jesh një i rritur është çështje zgjedhjeje. Në disa raste është mirë që djali brenda teje të mbetet një Peter Pan i përjetshëm, të tjera raste do kërkojnë me çdo kusht reagimin tënd të qartë, karakterin e fortë, kurajon e thellë dhe mënyrat elegante prej xhentëllmeni. Por tek e fundit shpirti im, jeta është edhe aftësia për të ekuilibruar këto dy thirrje të brendshme. E di, që do t’ja dalësh, jo vetëm sepse je i mençur e i ditur, por sepse je një njeri i mirë. Me “i mirë”, dua të them se je thjesht Frank, nipçja i ëndrrave për të cilin jam lutur 9 muajt e pritjes tënde të ëmbël. Të dua dhe veç Zoti e di se sa, ke vendin tënd të bollshëm në zemrën time, ke një shtëpi tënden tek unë, do të gjesh gjithmonë një portë qetësie, shpëtimi, shprese e ngrohtësie tek tantja jote, por edhe një kasafortë sekretesh e biletë aventurash, që veç ne të dy mund të dimë t’i ndajmë! Tani dritë, përqafoje fort atë 18-të dhe e shndërrofsh në një 100-çe të vyer e të paçmueshme! #birthdayboy #18 #mypride

 • heart
  1.6K Likes
 • heart
  61 Comments
 • engagement
  1.39% Engagement
 • heart
  1.6K
 • heart
  61
 • engagement
  1.39%
Sonila Meço Instagram
sonilameco1 Instagram

Me Ermir Jonkën përshtatëm një tekst, duke e punuar të ndikuar nga zhvillimet e fundit. Mund ta ushtroni në diskrecionin, që ju garanton vetja e papërgjuar nga askush, duke iu përgjigjur vetëm një pyetjeje. Shijim të këndshëm!😊 Pyetja ëshët e thjeshtë: “Cfarë është liria për ju?” Ky himn është për këdo që nuk mban më. Një thirrje për solidarizim drejtuar të gjithë atyre që ndjejnë se nuk i llogarit më sistemi, për ata që duan të ndryshojnë status-quo-në...sepse jeta vijon këmbëngulëse dhe në cdo metër që bën na heq një ëndërr të vjetër nga sirtari e na ngarkon një përgjegjësi të re mbi shpinë. Ky është një himn për kë i është çarë menderja duke u detyruar të pranojë 1000 kompromise, të thotë “Si urdhëron o pushtet!” dhe “Më fal, o i fortë!”. Për këdo që i duhet të sakrifikojë pa u shpërblyer e që duhet të durojë padrejtësitë, për këdo kërcënohet në cdo formë pse nuk rreshtohet me më të fortët, më të privilegjuarit, me hajdutët, të pangopurit. Ky është një himn për këdo, që nuk ngushëllohet dot me fraza të tipit “Më të mirë se ne nuk ka!” e “Ja iku ky, kush vjen pas këtij?”, sepse koha ikën, ditët më të mira bashkë me rininë dhe e gjejmë veten të plakur, të lodhur e nuk i hyjmë më në punë as dreqit. Është e thjeshtë të gënjesh veten me premtimin e një të nesërmeje më të mirë, por kush do mendojë për këtë të sotme të dhjerë që duhet ende të mbarojë? Ky është një himn për kë nuk kupton ca shprehje të imponuara era sufllaqe: “Si ka mundësi që ti do të vijë në pushtet ai hajduti tjetër?” duke shtuar se “duhet të marrë fund politika 30 vjeçare”.... e ty të vjen të ulërasësh “O zotëri, dakord jam me ty, por ndaje mendjen, a duhet mbajtur ende në pushtet një njeri që e gëzon në 22 vitet e fundit”?... dhe pret që të të thonë me bindje partiake “Ok, ti dashke dhunën!” Për këtë ju ftoj të ndërroni ju mendje, të zbarzni kokën nga frazat klishe e idetë e spinuara nga politikanë të kalbur me pushtet, zhvishini si një rrobë e qepur me zor në trupin tuaj dhe acarohuni, revoltohuni, jo thjesht t’i ktheni mbrapsht tek porositësit, por digjini ato rroba! Dhe kjo nuk është dhunë, jo ajo për të cilën ju akuzojnë se po prish imazhin e vendit. Vijon në koment👇

 • heart
  220 Likes
 • heart
  7 Comments
 • engagement
  0.19% Engagement
 • heart
  220
 • heart
  7
 • engagement
  0.19%
Sonila Meço Instagram
sonilameco1 Instagram

#Repost @arbercepani with @get_repost ・・・ Me @sonilameco1 i ftuar në emisionin e saj Tempora. E dua shumë këtë njeri! Për gjithë profesionalizmin dhe vertetësinë që ka shprehur dhe shpreh në karrierën e saj si gazetare. E dua shumë se është njeri i lirë. Por mbi të gjitha e dua shumë se është pozitive. Për këtë të shkretë pozitiviteti vuajmë më së shumti ditëve të sotme ❤

 • heart
  1.3K Likes
 • heart
  12 Comments
 • engagement
  1.11% Engagement
 • heart
  1.3K
 • heart
  12
 • engagement
  1.11%
Sonila Meço Instagram
sonilameco1 Instagram

Sonte në Tempora, në RTV Ora, ora 21:00, në livestream në rrjetet sociale të Oranews, si edhe në Radio OraNews 96,7 MgHz: Një javë për të kuptuar një sistem. Një vrasje dhe institucionet, shteti e shoqëria përballë saj. Ekspertë policie, Avokatja e Popullit, juristë, avokatë, aktivistë, gazetarë, dëshmitarë, protestues, reportazhe, fakte dhe të tjeta ekskluzivitete... Çfarë do të thotë për ty liria? Nga Ermir Jonka Dhe shumë të tjera sonte në një Tempora speciale: Një vrasje dhe shteti në kaos Ju presim... Foto kortezi nga mjeshtri @genart.photography

 • heart
  916 Likes
 • heart
  13 Comments
 • engagement
  0.76% Engagement
 • heart
  916
 • heart
  13
 • engagement
  0.76%
Sonila Meço Instagram
sonilameco1 Instagram

Protestat e Black Live Matters... Asnjë nevojë për krahasim me protestat e një vendi ku racizmi nuk është rend dite... Por të dyja nisën nga një vrasje e një personi në shkelje rregullash nga një polici në shkelje ligji. Të dhunshme? Po! Dëmtim i pronës publike? Po! Ajo e Amerikës rreshtoi personazhe publike dhe Hollywood-in delikat pro protestës edhe pse e dhunshme. Motivi: Jeta e njeriut me ngjyrë vlen. Kjo jona rreshtoi personazhe publike e showbizi kundra protestës edhe pse e dhunshme. Motivi: Qyteti, vitrinat, pemët dekorative vlejnë. Nuk vlejnë krahasimet, por kur disa komuniteteve u vjen në majë të hundës, bota demokratike ua njeh protestën dhe sidomos produktin e saj kur është rezistente dhe e ashpër. Çfarë kulmesh demokratike janë arritur me lule, petale, ulje në sheshe heshturazi, marshime vetëm me pankarta? #everylifematters

 • heart
  1.5K Likes
 • heart
  61 Comments
 • engagement
  1.29% Engagement
 • heart
  1.5K
 • heart
  61
 • engagement
  1.29%

FAQ - sonilameco1 Instagram Account Stats

Here are some of the frequently asked questions about Sonila Meço Instagram Account.

Answer: sonilameco1 Instagram account has 121.9K followers.
Answer: Engagement rate of sonilameco1 Instagram is 0.74%
Answer: Average likes are about 874 per post.
Answer: Average comments are about 22 per post.
Answer: Official Sonila Meço username Instagram is @sonilameco1