@m.bregu

Majlinda Bregu

Unknown

Instagram posts and videos uploaded by m.bregu

m.bregu

class="content__text" "Economic growth cannot be the only and ultimate policy objective. Collective wellbeing, healthy and thriving population where no one is left behind should be the foundation of every growth policy," said RCC SG @m.bregu addressing @who forum in #Copenhagen today Ne Forumin te #OBSH sot ne #kopenhagë 👉🏻67% of #WesternBalkans citizens say they would live and work abroad 👉🏻12.5% of citizens live below mid-high income 👉🏻average unemployment rate is 16% 👉🏻 #youth unemployment reaches 34% "By unlocking the recognition of qualifications, eliminating regional roaming fees, integrating youth perspective, supporting regional #ResearchInfrastructures & digital start-ups and empowering #WomeninScience and #entrepreneurship, we at RCC build bridges of collaborations across Western Balkans and #SouthEastEurope," concluded Bregu SG Bregu also talked with #WHOEurope Regional Director #HansKluge on the future of cooperation on #health and #youth #MentalHealth in the region More 👉🏻 link in bio #Health4Wellbeing #WHO #Health4Wellbeing4Resilience

March 03, 2023

m.bregu

class="content__text" Përshëndetje nga #Borgen në #Kopenhagë ⏭️ Kryeqyteti i Gjelbër Evropian ku erdhëm për Forumin @who për të rrahur mendimet mbi çka rajoni ynë po humbet me shpejtësi: kapitalin njerëzor. Papunësia në #ballkan është afërsisht 16%, por ajo e të rinjve arrin në 34%. Largimi i trurit krjon një rreth vicioz duke reduktuar mundësitë për zhvillim, konkurencë, inovacion . Pa u zgjatur, problemi më i madh sot është aftësimi, edukimi dhe investimi tek njerëzit. Ata e bëjnë edhe teknologjinë të funksionojë edhe politikën të mos vegjetojë🙂 Hello from #Borgen in #Copenhagen ⏭️ the European Green Capital where we came for @who Forum to bring the #WesternBalkans take on human capital Youth #unsatisfaction, better #employment, #investments and more are the harsh reality for our region and policy reforms are the way to change Stay tuned or Bliv hængende as Danish say it 👋🏻 #WorldHealthOrganisation #WHOforum #Health4Wellbeing #pakënaqësia e të rinjve #nevojat #përmëshumëpunësim dhe #investime janë realiteti i hidhur në rajonin tonë. Reformat dhe politikat e duhura janë mënyra e vetme për të ndryshuar Na ndiqni ose Bliv hængende siç e thonë danezët 👋🏻 #WorldHealthOrganisation #WHOforum #Health4Wellbeing

March 02, 2023

m.bregu

class="content__text" Vonë sot për shkak të angazhimeve të punës, mësova për këtë tmerrin e radhës, ku skema e krimit ngjan kaq përbindshmërisht me rastin paraardhës e me gjasë do të ngjajë edhe me atë pasardhës. Një përbindësh që kalon një vit në burg, vetëm NJE VIT duke ndêrtuar skemën e hakmarrjes ndaj gruas që e padit për vetëmbrojtje. Po po. Vetëmbrojtje është çdo akt shkëputje nga dhuna. Ndërsa çdo vendim i një gjykatësi të pavarur, por të varur te korrupsioni i lekut, tashmë me këto përmasa që ka marrë vrasja e grave, është KRIM. Me dashje a pa dashje, me burokraci, me vonesë e mosveprim, ata që vetëm punën nuk bëjnë për të ndalur përmasat e këtij krimi, janë më dhunues se dhunuesit. Dhuna dhe vrasja e grave nuk është CESHTJE KULTURE E ZAKONI, por është KRIM kundër JETES që po merr përmasa TERRRORIZMI!

March 02, 2023

m.bregu

class="content__text" Pas disa orësh në Malmo, Suedi, me 🚊arritëm në Kopenhagen 🙂 Nesër për më shumë…. Optimizing a couple of hours in #malmö #sweeden, than by train to #copenhagen #denmark More tomorrow🤞 #humancapital #eu2023se

March 01, 2023

m.bregu

class="content__text" 🙋‍♀️💪😊 #mondaymotivation @unwomen@regionalcooperationcouncil_rcc

February 27, 2023

m.bregu

class="content__text" “Seeing human suffering changes you. It either makes you compassionate or it makes you hard.” ― Jane Wilson-Howarth War in Ukraine changed the world as we know it, making people more compassionate in their unity, but also more resilient towards injustice and madness of war. May solidarity, unity and justice prevail! #StandWithUkraine

February 27, 2023

m.bregu

class="content__text" 😊☀️ #rrugëtetiranës #punëtemëngjesit😂 #morning #phone check

February 27, 2023

m.bregu

class="content__text" Përmbledhja e kësaj fundjave intensive në Konferencën e Sigurisë në Mynih @munsecconf Lufta në Ukrainë ka ndryshuar rendin global, por Ballkani Perëndimor mbetet një nga rajonet më të brishta në kontinentin europian. Intense days at @munsecconf full of discussions, panels and sharing ideas on the common global challenges. The war in Ukraine has impacted and revisioned the global order, creating a global turmoil, but the #WB remains a priority and the center for European stability. It was a pleasure to meet with many friends, partners, colleagues of our daily challenges on regional cooperation, these days at the #MSC2023 and participate in roundtables and panels on #WesternBalkans #MunichSecurityConference #MSC #security #WB #regionalcooperationcouncil #poweredbyrcc💪🇪🇺 @regionalcooperationcouncil_rcc

February 20, 2023

m.bregu

class="content__text" Përshëndetje nga Mynihu, ku gjatë kësaj fundjave po zhvillohet një nga ngjarjet më të rëndësishme politike në botë – Konferenca e Sigurisë së Mynihut. Konferenca e Mynihut, mbahet që nga viti 1963 dhe vit pas viti, mbledh njerëzit më të rëndësishëm nga bota e politikës, për të diskutuar çështjet e sigurisë. Pra, është një ndalesë e domosdoshme çdo vit edhe për RCC, sepse rajoni ynë është pjesë e rëndësishme e rrjetit të sigurisë dhe stabilitetit të kontinentit tonë. Liderët e 45 shteteve dhe organizatave do të mblidhen në Hotel Bayerischer Hof për të debatuar çështje, ku më e rëndësishmja është pushtimi i Ukrainës nga Rusia dhe sfidat me të cilat po përballen të gjithë. Për më shumë, më vonë:) Tani po fillojmë🙂 E siç është moto e këtij eventi: “Të punosh dhe ndërveprosh me tjetrin, është më mirë se t’i japësh mend apo ta injorosh”😊😉 Hello from #Munich & 59th @MunSecConf 👉🏻 place to be for discussions on #security #defence #sustainability & more with focus on invasion of Ukraine. Busy days of overlapping panels, roundtables, discussions & bilateral meetings are ahead. Stay tuned! #MSC2023

February 20, 2023

m.bregu

class="content__text" Disclaimer: Just a joke, no judging looks when it comes to ideas on how to showcase RCC agendas. But if in doubt, just do what the boss says, they always seem to have the right answer 🤣 P.S. we had a lot of fun filming this #funnyfriday #OfficeFriday

February 13, 2023

m.bregu

class="content__text" #UnitedGroup i bashkohet grupit të operatorëve të cilët nëshkruan në Tiranë deklaratēn për uljen e çmimeve WB-EU #Roaming 👉🏻 Mirë se vini! 🎉 Një tjetër operator telekomunikacioni nënshkruan Deklaratën e Roaming-ut duke na sjellë më pranë uljes së çmimeve të #roaming mes #BE dhe #Ballkanit Perëndimor në tetor🤞🏻 Kjo iniciativë që po e drejtojmë me komisionin @european është diçka që do të sjellë përfitime reale të prekshme për qytetarët. Ka ende shumë punë përpara nesh, por mezi presim këtë tetor 🍂 #RoamingÇmimetUlje #EUWBSummitTiranë #RLAH #roamlikeathome

February 13, 2023

m.bregu

class="content__text" Devastating news on the #earthquake this morning - our hearts are with people of #Turkiye 🫂 Deepest condolences to the families of victims, speedy recovery to those injured, and Godspeed to the rescue teams 🤲 @rterdogan@mevlutcavusoglu@tcdisisleri

February 13, 2023

Similar accounts

natgeo

284.3m followers

@natgeo
iamcardib

169.3m followers

@iamcardib
ddlovato

157.4m followers

@ddlovato
realmadrid

152.8m followers

@realmadrid
chrisbrownofficial

145.3m followers

@chrisbrownofficial
fcbarcelona

125.6m followers

@fcbarcelona
championsleague

113.4m followers

@championsleague
gal_gadot

109.3m followers

@gal_gadot
aliaabhatt

84.6m followers

@aliaabhatt
sooyaaa__

77.4m followers

@sooyaaa__
karimbenzema

76.5m followers

@karimbenzema
premierleague

72.7m followers

@premierleague

Disclaimer

The data provides is not authorized by TikTok. We are not an official partner of TikTok.

Use of materials from the resource is permitted only with a link to our resource.

Copyright © 2024 insiflow.com